HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

Kurzy jsou už v plném provozu, ale je potřeba dodržovat určitá hygienická opatření. Zázemí kurzu a toalety jsou pravidelně dezinfikovány. K dispozici je dezinfekce a antibakteriální mýdlo. Na kurz si přivezte vlastní rukavice, pracovní brýle. řídíme se aktuálním nařízením v rámic COVID19.

NEMOHU SE VÁM DOVOLAT, CO V TU CHVÍLI DĚLAT?

Přátelé, učiním pro Vás první poslední, ale než začnete volat, mrkněte se prosím do kalendáře, jestli zrovna není víkend zejména neděle! Tento den bych rád věnoval odpočinku a své rodině, jistě to máte podobně. Dále je možné, že za cinkotu kovadlin telefon neslyším, nebo mám zrovna přednášku o kování. V těchto případech doporučuji zaslat SMS, ke které se určitě během dne dostanu. Většina informací je k dispozici i na této stránce a pokud budete pozorně číst, možná nebude telefon zapotřebí.

JAKÁ JE PLATNOST POUKAZU?

Poukaz platí 1 rok od zakoupení, Věřím, že je to dostatečná doba pro výběr vhodného termínu

NEPŘIŠEL POUKAZ PO UHRAZENÍ

Poukaz odesílám nejpozději do druhého dne od uhrazení. Pokud vám nedorazil, zkontrolujte složku SPAM ve vašem e-mailu. Popřípadě se mi ozvěte..

Jak mohu rezervovat kurz?

Vyberte si v kalendáři volný termín pro Váš poukaz, pak klikněte na daný den a stránky už Vás přesměrují na rezervační formulář. Vyplňte požadované informace a dejte odeslat.
Každý poukaz rezervujte zvlášť!
V případě, že nelze kliknout na některý z termínů je zřejmě obsazeno, nebo na tento termín není vypsán kurz.
Termíny, kde je uvedeno "REZERVOVÁNO" berte jako obsazeno.
Termíny jsou rozděleny pro různé typy poukazů: SLEVOMAT - PONDĚLÍ, ÚTERÝ, STŘEDA "SLEVOMAT"
ALLEGRIA, ZÁŽITKY.CZ, ENJOYFUN, HOTROCK, KOVÁRNA ROMAN PAUSCH - PÁTEK, SOBOTA "CELODENNÍ"
Po odeslání rezervace vyčkejte na e-mail s potvrzením (to může trvat i několik hodin). Po přijetí této zprávy je rezervace závazná.

V kolik hodin začíná kurz?

Kurz začíná v 9,00 srazem před kovárnou. Pokud bude zamčeno mějte strpení v okamžiku jsem u Vás.

Co si mám vzít sebou?

Doporučuji pracovní oblečení (blečení, které se může zničit, popřípadě ušpinit) včetně plných bot. Dále pak, vlastní pracovní brýle, pracovní rukavice a ochrannou roušku.

Dále doporučuji ručník a v případě tematických kurzů ze Slevomatu nějakou svačinu.

Mohu sebou vzít doprovod?

Doprovod s námi může být v kovárně, ale mějte na paměti, že pro doprovod je to vždy dlouhá chvíle, není zde pohodlné zázemí a v obci prakticky není kam jít. Restaurace funguje až večer a kromě kostela a rybníka tu nic dalšího k vidění není. V případě, že přijedete na celodenní kurz s doprovodem, bez ohlášení, tak počítejte s tím, že občerstvení mám zajištěno pouze pro nahlášené. (platí zejména pro celodenní kurzy)

JE MOŽNÉ UBYTOVÁNÍ V MÍSTĚ?

Přímo v Bubovicích ubytování není možné. Nejbližší ubytování je v Březnici, Volecnicích, Martinicích a v Rožmitále pod Třemšínem.

Equitana Martinice

Městský pivovar "Bedna" - Březnice

Sport Vitality - Březnice

Šenk Špejchar - Březnice

Dog center Ajax - Volenice

Nobles - Rožmitál pod Třemšínem

Schwarzenberský pansky dvůr

Jak probíhá kurz?

Celodenní kovářský kurz:
Kovářský kurz začíná lehkým úvodem a školenı́m o bezpečnosti práce. Dále si povíme o materiálech a základních kovářských postupech. Rozděláme oheň ve výhni a pak si v praxi osvojíte práci s kovem. Pustíte se do výroby předepsaných výrobků, následně provedeme zhodnocení a pochvalu. Ve druhé části následuje Vaše vlastnı́ tvorba (doporučuji za domácí úkol vymyslet co budete chtít vyrábět). Začínáme jednoduchým náčrtem, provedeme konzultaci a pak už bude jen na Vás, jak se s kovem poperete. Samotné kování končí v 18:00. Na závěr se pořádně nadlábneme při večerní 
kovářské grilovačce. Ukončení kovářského kurzu je mezi 20:00 - 22:00.

Půldenní kovářský kurz (Slevomat):
Kovářský kurz začíná lehkým úvodem a školenı́m o bezpečnosti práce. Dále si povíme o materiálech a základních kovářských postupech. Rozdělám oheň ve výhni, vysvětlím a ukážu postupy výroby. Následně rozdám materiál a Vy se pustíte se do výroby předepsaných výrobků, následně provedeme zhodnocení a pochvalu. Kurz končí ve 14:00.

Blíží se konec platnosti poukazu a nejsou volné termíny, co mám dělat?

V případě, že je poukaz stále platný a vy si nestihnete vybrat termín, rezervujte termín (termín i po platnosti poukazu), který Vám vyhovuje a do poznámky uveďte datum expirace Vašeho poukazu. Popřípadě kontaktujte agenturu, od které máte zakoupen poukaz. Rezervace musí být vytvořena v době platnosti poukazu.

Je kurz vhodný pro děti?

Kovářský kurz je náročný i pro dospělé, doporučený věk je od 15let. Nedoporučuji brát děti jako doprovod, zejména na celodenní kurz, udržet jejich pozornost po celou dobu kurzu není jednoduché a ke konci to může být pro všechny velmi náročné.

Co se stane s nevybraným poukazem?

Pokud máte poukaz od některé z agentur a nevyberete si jej v platnosti, pak propadne a celá částka zůstane agentuře. Více zde->

Mohu si vykovat nůž z damascénské oceli?

To bohužel z časových a praktických důvodů nezvládneme. Můžete si vykovat slušný středověký nůž, který bude plně funkční